Naha puhastamine

Naha puhastamine:

Sõltumata sellest, kas te kasutate meiki või mitte, on kõige olulisem iluprotseduur näo õige puhastamine, et eemaldada meik ja näole kogunenud mustus.

Nägu tuleb puhastada nii hommikul kui õhtul. Jättes õhtul näo puhastamata hakkab päeva jooksul näole kogunenud rasu, meik ja mustus ummistama naha poore, tekitades kahju naha seisukorrale, ärritades nahka ja tekitades põletikku. Megieemaldaja peaks olema tõhus, mis puhastab nahka ilma liigse hõõrumiseta.

Öösel on nahas aktiivne verevool, temperatuuri tõus ja toitainete imendumine. Hommikune näopuhastus on oluline, et eemaldada nahalt temperatuuri tõusuga tekkinud rasu, higi ja surnud naharakkude kiht.

Hea puhastusvahend peab puhastama õrnalt, efektiivselt, naha pH-d (norm. 5,5) rikkumata. Liiga aluselised puhastusvahendid (seep, duśśigeel jne.) ei sobi näonaha hoolduseks. Aluselised puhastusvahendid rikuvad naha kaitseomadusi, mille tõttu muutub nahk vastuvõtlikuks mikroorganismidele ja ärritajatele. Näonahk on suhteliselt õrn, teda pole vaja pidevalt tugevalt koorida ega kareda harja või lapiga hõõruda.

Naha hoolduse etapid:

  • Pese käed enne, kui hakkad nägu puhastama, et eemaldada kätelt rasu, mustus ja mikroorganismid.
  • Eemalda näolt meik. Soovitav kasutada Dermia Solution Cleansing Gel Activator ja Cleansing Gel 50%:50%. Kui näol on rohkelt meiki võib kasutada õhtul Cleansing Gel Activator ja hommikul Cleansing Gel. Kui meiki ei kasuta siis ka õhtul Cleansing Gel. (vt. E-pood Cleansing Gel ja Cleansing Gel Activator)
  • Kõigepealt niisuta nägu ja siis kanna näonahale puhastustoode. Soovi korral võib kasutada vatipatju.
  • Pese nägu vähemalt 1 minuti jooksul. Alla minutiline näonaha puhastamine ei võimalda tootes olevatel toimeainetel kvaliteetselt töötada ja puhastamisest ei ole mingisugust kasu. Puhasta ka juuksepiir, nina, kael.
  • Kasuta leiget vett. Leige vesi kergendab naha puhastamist ja laseb toimeainetel paremini imenduda. Kuum vesi eemaldab nahalt loomuliku lipiidkihi, kuivatab nahka ja nahaalused kapillaarid võivad lõhkeda. Liiga külm vesi ei võimalda toimeainetel mõjuda ja tekitab ka nahale liigset stressi.
  • Loputa korralikult. Näonaha puhastamiseks loodud toode ei ole mõeldud näol hoidmiseks.
  • Ära hõõru, vaid patsuta nägu puhta käterätikuga või pehme salvrätikuga kuivaks. Kindlasti ära kasuta kuivatamisel rätikut, mida kasutad käte kuivatamiseks.
  • Peale puhastamist niisuta kindlasti.